Jesteś tym co pijesz …
Jesteś tym co pijesz …

Nasze ciało zbudowane jest prawie w 60% z wody. Naukowcy alarmują, że warto pić odpowiednie ilości wody, gdyż to gwarantuje dobre samopoczucie i zdrowie.

Czy tylko ilość wypitej wody wody jest gwarancją zdrowia?

Warto zadbać tu też o jakość wypijanej wody. Najczęściej kiedy zaczynamy mieć tę świadomość, zaczynamy kupować wodę butelkowaną. Mamy do niej zaufanie, bo już ktoś przebadał ten produkt.

Świadomość potrzeby picia wody lepszej jakości rozpoczyna również potrzebę częstszych wizyt w sklepie. To noszenie coraz większych ciężarów.

1 litr wody to 1 kg!!!

Pomyśl ile nosisz wody? Ile kilogramów przekładasz z zakupowego koszyka do bagażnika swojego auta?!

Więcej butelek to również większe ilości wyprodukowanych śmieci. Butelki PEP to tzw plastik. W dzisiejszych czasach świadomość ekologiczna nie pozwala na takie marnotrawstwo i zanieczyszczanie środowiska.

Zanieczyszczone środowisko to zanieczyszczona woda… Woda, którą piją zwierzęta … potrzebują rośliny do rozwoju… Zanieczyszczona woda, to zanieczyszczone rośliny, owoce, zboża, warzywa… czyli to co jemy… produkty spożywcze i MY…

Zanieczyszczając środowisko niszczymy swoje organizmy i doprowadzamy je do stanu zaburzenia równowagi… zaburzamy homeostazę czyli doprowadzamy do chorób….

Czy woda wodociągowa jest ok?

Gdy korzystamy z wody wodociągowej to o jej jakość dbają odpowiednie instytucje. Jakość wody wychodząca po uzdatnianiu jest naprawdę dobra! Ale… po drodze płynie ona w rurach wątpliwej jakości… Czy nie bezpieczniej jednak jest założyć filtr bezpieczeństwa?

To skąd ta ZDROWA WODA?

Często zdarza się, że osoby, które mają wodę ze swojej studni myślą, że jest ona zdrowa, bezpieczna, a często nawet lepsza… Jednak czy to jest prawda?

Dobrze jest taką wodę zbadać, by upewnić się, czy rzeczywiście woda, która pijemy jest bezpieczna, ponieważ jej skład może zaburzać stan zdrowia Twojego organizmu. Często zdarza się, że skład wody studziennej ma przekroczone normy żelaza, manganu. Ponadto może ona zawierać pozostałości po pestycydach, azotanach, ślady po farmaceutykach. Nawet jeśli my ich nie stosowaliśmy, to wodami gruntowymi może się przedostać do źródła, z którego czerpiemy wodę. W składzie może być również szkodliwy amoniak, który będzie pochodził z przydomowego szamba naszego lub sąsiadów… W sytuacji, gdy mamy do czynienia z wodą, która ma przekroczone normy, możemy zastosować odpowiednie do niej filtry, by uzyskać zdrową wodę w swojej szklance.

Jedną z możliwości jest zastosowanie filtrów kuchennych. Wśród nich są takie, które tylko czyszczą wodę mechanicznie, inne mają natomiast możliwość zmiękczenia wody, inne oczyszczają wody z chloru, pestycydów, niektórych związków toksycznych organicznych. Dodatkowo można wodę oczyścić nawet w 99,9% z bakterii i wirusów np. poprzez zastosowanie odwróconej osmozy.

Doskonałym rozwiązaniem jest filtr kuchenny ALASKA. Filtr do kuchni uzdatniający wodę ALASKA Odwrócona Osmoza z jonizatorem to kilkustopniowy system filtrowania i wzbogacania wody. Pierwszy etap filtracji oczyszcza z zanieczyszczeń mechanicznych typu piasek, muł, rdza, a etap filtracji na membranie eliminuje związki rozpuszczone w wodzie oraz mikroorganizmy typu bakterie, wirusy. Następnie jest etap wzbogacenia wody w minerały, a dodatkowo możliwość połączenia z jonizatorem, który zmienia właściwości chemiczne z odczynu kwaśnego do zasadowego 8,5-8,5 pH. Dzięki konsumpcji wody o charakterze alkalicznym redukujemy ilość wolnych rodników, czyli obniżamy stres oksydacyjny w naszym organizmie, dbając tym samym o nasze zdrowie. Dodatkowo organizm wtedy dobrze się nawadnia.

Zalety estetyczne systemu uzdatniania wody ALASKA są ogromne. Ten zespół filtrów do kuchni jest zamknięty w kompaktowym pojemniku o niewielkich rozmiarach, tak, aby móc go ukryć w zaciszu Twojej kuchni. dodatkowo może pracować zarówno w pionie jak i w poziomie.

Ten filtr został zaprojektowany tak, aby woda do spożycia była jak najlepszej ajkości: zdrowa i bezpieczna dla Ciebie i Twoich najbliższych!

A Ty, czy już zadbałeś o swoją wodę? Jak zadbasz o wodę, której częścią jesteś?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl