JAKOŚĆ WODY W PIELĘGNACJI CIAŁA NASZYCH POCIECH. DLACZEGO WARTO O NIĄ ZADBAĆ?
JAKOŚĆ WODY W PIELĘGNACJI CIAŁA NASZYCH POCIECH. DLACZEGO WARTO O NIĄ ZADBAĆ?
JAKOŚĆ WODY W PIELĘGNACJI CIAŁA NASZYCH POCIECH. DLACZEGO WARTO O NIĄ ZADBAĆ?
 
Skóra dzieci od urodzenia do 3. roku życia jest szczególnie wrażliwa. Stanowi istotną barierę immunologiczną.
Woda, która zawiera nadmiar soli rozpuszczalnych, sprzyja pojawianiu się atopowego zapalenia skóry (egzemy) u dzieci w wieku do 3 miesięcy i może podwyższać ryzyko zachorowania niemowląt do 87%.
 
Twarda woda nie tylko czasowo „wysusza” skórę niemowląt podczas kąpieli, ale również obniża naturalne mechanizmy obrony powłoki skórnej. Obniża się również poziom ochrony przed agresywnym środowiskiem zewnętrznym, w tym przedostania się alergenów, i rozwija się atopowe zapalenie skóry (AZS).
Badania na ten temat zostały przeprowadzone przez naukowców z King’s College London.
 
TWARDĄ WODĘ ODCZUWAMY NA SKÓRZE RÓWNIEŻ MY - DOROŚLI.
 
O jakość kranówki dbają zakłady wodociągowe, które stale sprawdzają, czy nie ma w niej skażeń bakteryjnych. Niestety, nie udaje się to bez użycia do dezynfekcji tlenków chloru. Wielu naukowców uważa je za szkodliwe (rakotwórcze), ale jedyne, co możemy powiedzieć z całą pewnością to to, że chlor działa wysuszająco i uszkadza naturalną barierę lipidową skóry. Podobnie działają sole mineralne - wapń i magnez (czyli tak zwany kamień). Poza tym, w wodzie ciągle znajdujemy fluor, śladowe ilości metali ciężkich, antybiotyków, pestycydów, herbicydów… Ich ilość nie przekracza dopuszczalnych polskich norm. Jednak normy normami, a my zauważamy negatywne działanie wody na skórę: mamy łupież, wypryski na skórze, uczucie ściągnięcia… Woda do mycia powinna być możliwie czysta i miękka.
 
JAK POZBYĆ SIĘ PROBLEMU TWARDEJ WODY?
 
Aby zmiękczyć wodę w swoim domu należy pozbawić ją jonów wapnia i magnezu, które są odpowiedzialne za jej twardość. Zmiękczacz wody jest profesjonalnym urządzeniem odpowiedzialnym za ten proces, który polega na wymianie jonów wapnia i magnezu na jony sodu.
Wszystko się odbywa za pomocą złoża jonowymiennego znajdującego się w środku urządzenia. Zmiękczacz potrzebuje stałego dostępu do prądu i odpływu kanalizacji aby wypłukiwać z wody jony odpowiedzialne za jej wysoki poziom twardości. Posiadając zmiękczacz, do wszystkich urządzeń korzystających z wody dostarczysz bezpieczną i czystą wodę miękką. Efekty zauważysz po swojej skórze, włosach i ogólnej kondycji. Miękka woda jest wyjątkowo delikatna dla ciała i sprzętów domowych. Jest to jednorazowe rozwiązanie, które sprawi, że problem twardej wody zniknie na zawsze.
Postaw na zmiękczacz wody, zadbaj o dobro swoje i Twojej rodziny.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl